Najnowsze

Cena milczenia – 650 złotych

źródło: POLICJA WARMIŃSKO-MAZURSKA

Nowomiejscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież 650 złotych.

Do zdarzenia doszło 19.01.2016 w porze nocnej. Dyżurny nowomiejskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca gminy Kurzętnik, że zostały mu skradzione pieniądze w kwocie 650 złotych. Jak powiedział, wcześniej w jego mieszkaniu miało miejsce spotkanie towarzyskie. Kobieta, która wspólnie nim piła alkohol, wykorzystując jego nieuwagę, zabrała z jego portfela pieniądze.

Właściciel zorientował się, że padł ofiarą przestępstwa i na miejsce wezwał patrol policji.

 

Mundurowi zatrzymali 42-latkę, która twierdziła, że nie ma nic wspólnego z kradzieżą. Kobieta była dobrze znana policjantom – kilkakrotnie była już przez nich zatrzymywana w przeszłości. Funkcjonariuszy zaintrygował fakt, że 42-latka zazwyczaj głośno protestująca przy zatrzymaniu, w tym przypadku była dziwnie milcząca. W trakcie jej przeszukania policjanci znaleźli banknoty, które kobieta ukryła… w swoich ustach. Noc spędziła w policyjnej celi. Po usłyszeniu zarzutów trafiła od razu do Aresztu Śledczego w Ostródzie, zgodnie z nakazem doprowadzenia wydanym przez sąd celem odbycia kary za popełnione wcześniej wykroczenie.

Za kradzież, którą teraz popełniła kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że kobieta w przeszłości była skazana wyrokiem za podobne przestępstwo tym razem odpowie przed sądem w warunkach tzw. recydywy.

 

źródło: POLICJA WARMIŃSKO-MAZURSKA

 

Facebook