Koło wędkarskie na haczyku

źródło: Policja

Małopolscy policjanci zakończyli postępowanie w sprawie poświadczenia nieprawdy przez członków komisji egzaminacyjnej koła wędkarskiego w Alwerni.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy powiatowej Policji w Chrzanowie uzyskali informację o nieprawidłowościach w trakcie egzaminów na kartę wędkarską, do jakich doszło w kole na terenie Alwerni. Czynności prowadzone przez policjantów potwierdziły informacje. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze w kierunku poświadczenia nieprawdy przez członków komisji. Funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację egzaminacyjną koła wędkarskiego, a także przesłuchali w charakterze świadków 100 osób. 

Zebrany materiał dowodowy wykazał, że w latach 2010-2014 w kole wędkarskim faktycznie doszło do nieprawidłowości. Komisja egzaminacyjna potwierdzała  fakt odbycia egzaminu na kartę wędkarską niezgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Członkowie komisji egzaminacyjnej – mieszkaniec Regulic w wieku 69 lat i mieszkaniec Alwerni w wieku 49 lat – usłyszeli 118 zarzutów poświadczenia nieprawdy. Przesłuchani w charakterze podejrzanych przyznali się do zarzucanych im czynów i poddali dobrowolnie karze.

Grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KWP w Krakowie

Facebook