Kradli pieniądze z parafii

źródło: KWP w Krakowie

Młodzi, bezrobotni mieszkańcy województwa podkarpackiego stworzyli grupę przestępczą, która dokonywała kradzieży pieniędzy. Na swój cel wybrali sobie parafie, gdzie zamieszkujący w budynkach plebanii księża mieli przetrzymywać gotówkę.

Grupa przestępcza dokonująca kradzieży pieniędzy z parafii przemieszczała się na terenie województwa podkarpackiego, małopolskiego oraz świętokrzyskiego. Często zmieniała samochody używając pojazdów nie należących do nich. Systematyczna praca funkcjonariuszy Policji w terenie pozwoliła na stworzenie sytuacji w której członkowie grupy zostali zatrzymani całkowicie zaskoczeni. Zatrzymani to trzech mężczyzn w wieku 22-28 lat, których doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, a następnie do Sądu Rejonowego w Tarnowie.

 

Za dokonane włamania do co najmniej ośmiu plebanii, których dopuścili się w okresie od listopada 2015 roku do stycznia 2016 roku, kradnąc pieniądze na łączną sumę ponad 160 tys. złotych tarnowski Sąd zastosował wobec nich areszt na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 10. Postępowanie aktualnie prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

źródło: KWP w Krakowie

Facebook