Oszuści z zakładu energetycznego

źródło: POLICJA PODLASKA

Policjanci ostrzegają przed osobami podszywającymi się za pracowników zakładu energetycznego. Oszuści pod pozorem wymiany liczników pukają do drzwi mieszkańców Białegostoku i powiatu białostockiego.

W ostatnim czasie do białostockiej komendy miejskiej Policji zgłosiło się kilka osób z informacją, że zostały odwiedzone przez osoby podające się za pracowników zakładu energetycznego. Konsekwencją tych wizyt było pismo z zakładu energetycznego informujące o rozwiązaniu umowy z zakładem.

Schemat działania oszustów.

Oszuści pukają do mieszkania, a gdy lokator otworzy drzwi – przedstawiają się za pracowników zakładu energetycznego i pod pretekstem wymiany liczników wchodzą do środka. Tam w rozmowie z właścicielem wypytują go o dane osobowe oraz PESEL. Mając te informacje wpisują je do dokumentów. Zazwyczaj nie proszą nawet o ich podpisanie tylko informują, że za jakiś czas przyjdzie pismo z zakładu energetycznego o wymianie licznika i wychodzą.

Konsekwencja spotkania…

W rzeczywiści konsekwencją takich odwiedzin jest pismo z zakładu energetycznego, jednak nie o wymianie liczników, a mówiące o rozwiązaniu umowy z zakładem na rzecz podpisania umowy z innym dystrybutorem energii.

źródło: POLICJA PODLASKA

 

Facebook