Spoofing

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Szeroko zakrojone działania operacyjne oraz wspólna praca policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą wrocławskiej komendy miejskiej oraz funkcjonariuszy pionu kryminalnego ze strzelińskiej komendy powiatowej, a także dochodzeniowo-śledczego z komisariatu w Leśnicy, doprowadziły do zatrzymania 38-letniego oszusta.

Mężczyzna, działając w warunkach recydywy, posługiwał się metodą tzw. spoofingu – podszywał się pod inne osoby oraz instytucje w celu wyłudzenia od swoich ofiar danych lub pieniędzy. W  ten sposób dokonał co najmniej 13 przestępstw z art. 286 Kodeksu karnego, wzbogacając się kosztem oszukanych osób o blisko 14 tys. zł.

Funkcjonariusze mając wiedzę, iż mężczyzna przebywa na terenie Wrocławia udali się pod wskazany adres, gdzie w wynajmowanym mieszkaniu zastali partnerkę 38-latka. Już po paru godzinach w progu drzwi stanął, całkowicie zaskoczony obecnością policjantów, poszukiwany przez organy ścigania mężczyzna.

Zatrzymany 38-letni oszust jest dobrze znany organom ścigania, gdyż za tego typu przestępstwa był już zatrzymany w lipcu ubiegłego roku. Czynności w jego sprawie, w minione wakacje, również prowadzili funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ze stolicy Dolnego Śląska.

Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Przypomnijmy, że zgodnie z art. 286 Kodeksu karnego, za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Facebook