Zatrzymano sprawców rozboju

źródło: Morski OSG

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w środę pod Szczecinem trzech obywateli Czech, którzy niespełna dwie godziny wcześniej w Niemczech napadli na właściciela firmy.

Niemiecka Policja poinformowała wieczorem Polsko–Niemieckie Centrum Współpracy w Świecku o rozboju, do którego doszło w pobliżu Oranienburga. Trzech zamaskowanych mężczyzn używając broni palnej i noża wymusiło na właścicielu firmy otwarcie sejfu i wydanie kosztowności, raniąc go w głowę i łydkę. Sprawcy uciekli wraz ze zbiorem monet, biżuterią i gotówką. Poruszali się skodą z czeskimi numerami rejestracyjnymi.

Niecałe dwie godziny po zdarzeniu funkcjonariusze mieszanego polsko-niemieckiego patrolu wytypowali na autostradzie jadący w głąb Polski samochód, odpowiadający opisowi. W okolicach węzła Radziszewo patrol zatrzymał skodę do kontroli. Jak się okazało, podróżowali nią trzej obywatele Czech (34 l., 47 l. i 51 l.), przy których znaleziono dwie sztuki krótkiej broni palnej, nóż, skradzioną gotówkę i biżuterię. Mężczyźni natychmiast zostali obezwładnieni i zatrzymani. Dalsze czynności  prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

źródło: Straż Graniczna

Facebook