Cios w multiprzestępczość

źródło: CBŚP Kielce

5 osób zatrzymanych, zabezpieczona dokumentacja finansowo-księgowa fikcyjnych podmiotów gospodarczych, telefony komórkowe, komputery, dyski i inne nośniki pamięci.

Policjanci CBŚP z Kielc wraz z pracownikami wywiadu skarbowego, Ministerstwa Finansów i policjantami z Wydziału Realizacyjnego KSP przeszukali 20 mieszkań w Warszawie i okolicach.

 

źródło: CBŚP Kielce

źródło: CBŚP Kielce

 

Efekt: zabezpieczyli dokumentację księgową, nośniki danych i nośniki pamięci. Zatrzymali 5 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się między innymi oszustwami polegających na wyłudzeniu podatku VAT, oszustwami przy zawieraniu umów leasingowych, wyłudzeniami kredytów bankowych oraz wprowadzaniem na rynek ekstazy i marihuany.

 

źródło: CBŚP Kielce

źródło: CBŚP Kielce

 

3 mężczyzn i kobieta w wieku od 34 do 50 lat w Prokuraturze Okręgowej  w Warszawie usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustw i posiadania narkotyków. Wobec dwóch podejrzanych sąd zdecydował o tymczasowym 3-miesięcznym areszcie.

 

 

Do chwili obecnej w tej sprawie zatrzymano 10 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Mają oni na swoim koncie zarzuty związane z posiadaniem tabletek ekstazy – 504 szt. marihuany –  69 gramów, 232 sadzonek konopi, roweru skradzionego w Norwegii o wartości 3 tys. zł. Do tego dochodzą zarzuty przemytu i handlu narkotykami, oszustw i wyłudzeń kredytów jak również udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wiadomo, że część z zatrzymanych osób wywodzi się również ze środowiska pseudokibiców jednego z warszawskich klubów. Sprawa ma charakter rozwojowy, stąd policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

źródło: CBŚP Kielce

Facebook