Instruktorzy strzelań policyjnych

źródło: Szkoła Policji w Słupsku

Kandydaci na instruktorów strzelań policyjnych kształcą się w słupskiej Szkole Policji.

Uczestnicy kursu strzeleckiego już wkrótce będą samodzielnie prowadzić zajęcia dla swoich kolegów w jednostkach organizacyjnych Policji.
Program kursu specjalistycznego dla instruktorów strzelań policyjnych został zatwierdzony w 2007 roku. Wykwalifikowana i doświadczona kadra Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego w odpowiednio przygotowanych obiektach, które umożliwiają przeprowadzenie wszystkich strzelań programowych, profesjonalnie przygotowuje policjantów z całego kraju do samodzielnego prowadzenia zajęć z wyszkolenia strzeleckiego we wszystkich jednostkach organizacyjnych Policji.

 

źródło: Szkoła Policji w Słupsku

źródło: Szkoła Policji w Słupsku

 

Kandydaci na instruktorów zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczną niezbędną do samodzielnego prowadzenia zajęć. Podczas kursu policjanci oprócz tego, że doskonalą swoje indywidualne umiejętności strzeleckie, zapoznają się z elementami metodyki szkolenia i doskonalenia strzeleckiego policjantów.

Kształcenie Instruktorów Strzelań Policyjnych na potrzeby jednostek terenowych prowadzone jest jedynie w słupskiej Szkole Policji. Podobne szkolenia, ale dla policjantów jednostek antyterrorystycznych realizuje Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

źródło: Szkoła Policji w Słupsku

Facebook