Pseudokibice w ochronie

źródło: KWP w Rzeszowie

Policjanci ustalili tożsamość dwóch mężczyzn podejrzanych o spowodowanie ciężkich obrażeń ciała.

Do zdarzenia doszło w listopadzie2015 roku przed jednym z lokali przy rzeszowskim Rynku. Pokrzywdzony próbował wejść do lokalu, z którego wcześniej wyszedł z grupą znajomych. Ochroniarze nie wpuścili go do środka, a gdy ten, mimo to próbował wejść, został dotkliwie pobity. Podejrzani wykręcali mu ręce, przyduszali, uderzali, a następnie jeden z nich rzucił pokrzywdzonego na chodnik. Mężczyzna odniósł poważne obrażenia głowy.

Policjanci podejrzewali, że sprawcami pobicia mogły być osoby związane ze środowiskiem pseudokibiców, więc wyjaśnianiem sprawy i ustaleniem podejrzanych zajęli się funkcjonariusze z wydziału do zwalczania przestępczości pseudokibiców. Na podstawie zebranych informacji, wytypowano dwóch mieszkańców Rzeszowa i Boguchwały w wieku 27 lat. Mężczyźni związani byli ze środowiskiem pseudokibiców rzeszowskiego klubu. W dniu zdarzenia pracowali w lokalu w charakterze ochroniarzy, mimo że nie mieli uprawnień do wykonywania tego zawodu.

W opinii biegłego, zadane przez sprawców obrażenia spowodowały u pokrzywdzonego ciężki uszczerbek na zdrowiu, realnie zagrażający jego życiu. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, podejrzanym przedstawiono zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP w Rzeszowie

Facebook