Straż Graniczna na wyspie Lesbos

źródło: Warmińsko-Mazurski OSG

Kolejni funkcjonariusze Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wrócili z miesięcznej misji w Grecji.

9 lutego br. do komendy Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wróciło dwóch funkcjonariuszy ds. nadzoru granic, którzy na greckiej wyspie Lesbos uczestniczyli w działaniach POSEIDON RAPID INTERVENTION, w ramach operacji koordynowanej przez Agencję Frontex. Głównym założeniem misji jest walka z nielegalną migracją oraz profesjonalna pomoc w zakresie nadzoru i patrolowania granic.

To już kolejna grupa funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego OSG uczestnicząca w działaniach Agencji Frontex w tym rejonie. Tydzień temu misję zakończyło trzech innych funkcjonariuszy – specjalistów ds. daktyloskopowania i rejestracji migrantów.

Agencja Frontex została powołana w 2005 roku w celu koordynowania współpracy służb granicznych, odpowiadających za ochronę zewnętrznych granic UE. Funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej biorą czynny udział w działaniach Agencji Frontex. W zeszłym roku funkcjonariusze Straży Granicznej uczestniczyli w ponad 100 działaniach operacyjnych koordynowanych przez Agencję Frontex.

źródło: Straż Graniczna

Facebook