CBŚP wjechało do fabryki

źródło: CBŚP Katowice

Policjanci CBŚP zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas akcji zabezpieczono 1,6 tony suszu i krajanki tytoniowej oraz maszyny warte milion złotych.

Policjanci CBŚP zdobyli informacje o nielegalnej fabryce papierosów w Piotrkowie Trybunalskim. Po zweryfikowaniu dostępnych danych, przygotowano realizację. Na miejscu, w fabryce, śledczy zatrzymali 3 mężczyzn (25 l., 28 l. i 40 l.), którzy właśnie produkowali papierosy.

Podczas akcji zabezpieczono dwie kompletne, w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne do cięcia suszu tytoniu i produkcji papierosów. Wartość maszyn szacowana jest na ponad milion złotych, zaś ich wydajność produkcyjna to 2 tys. papierosów na minutę.

 

 

W trakcie realizacji ujawniono nielegalne wyroby tytoniowe: 1,6 tony suszu i krajanki tytoniowej. Według ustaleń śledczych sprawcy zdążyli wyprodukować 4 tys. sztuk gotowych papierosów.
Akcja miała dynamiczny charakter, sprawcy zabarykadowali się wewnątrz fabryki. Mężczyźni posiadali profesjonalne urządzenia do zagłuszania łączności telefonicznej, a cały obiekt był przez nich monitorowany.

 

źródło: CBŚP Katowice

źródło: CBŚP Katowice

 

Wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

W akcji brali udział funkcjonariusze Izby Celnej z Łodzi i Katowic.  Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim.

źródło: CBŚP Katowice

Facebook