W Wyższej Szkole Policji zakończył się kurs specjalistyczny w zakresie udzielania pierwszej pomocy w warunkach działań specjalnych.
Wypadki drogowe, interwencje domowe, czy zakłócanie porządku publicznego – to tylko niektóre z licznych zdarzeń, z którymi na co dzień spotykają się policjanci. Wiele tych wydarzeń niejednokrotnie wiąże się z cierpieniem, stratą kogoś bliskiego. Mimo, że każdy z nas ma obowiązek udzielenia niezbędnej pomocy osobom potrzebującym, nie zawsze tej pomocy udziela. Wynika to z wielu przyczyn, chociażby takich jak strach lub brak umiejętności.
Policjanci bardzo często przyjeżdżają na miejsce zdarzeń jako pierwsi, stąd od ich właściwej reakcji, wiedzy, czy umiejętności zależy czy dana osoba przeżyje.
11 marca br. zakończył się pierwszy w tym roku, zorganizowany przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, kurs specjalistyczny w zakresie udzielania pierwszej pomocy w warunkach działań specjalnych. W pięciodniowym szkoleniu udział wzięło 10 funkcjonariuszy pionu prewencji.
Policjanci uczestniczyli w szeregu wykładów oraz zajęć praktycznych. Przypomniane zostały im obowiązujące przepisy oraz procedury. Podczas symulacji funkcjonariusze mieli okazję przećwiczyć taktykę oraz różne metody udzielania pierwszej pomocy, także przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu. Nad prawidłowym przebiegiem tych zajęć czuwał podkom. dr Adam Płaczek – wykładowca WSPol, specjalista z zakresu ratownictwa medycznego.
źródło: WSPol Szczytno