Akcja „Taxi”

źródło: KMP w Koszalinie

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przeprowadzili działania „Taxi” oraz „Nauka jazdy”. Do wspólnych działań przyłączyła się Inspekcja Transportu Drogowego.

18 marca br. od samego rana koszalińscy policjanci wspólnie z pracownikami ITD pojawiali się na postojach taksówek, gdzie sprawdzali, czy pojazdy są prawidłowo oznakowane, czy kierowcy zadbali o obowiązkowe wyposażenie i wymaganą dokumentację. Każdy kierowca taxi musi posiadać aktualne badania lekarskie i psychologiczne, licencję wystawioną na konkretny pojazd i kasę fiskalną. Bardzo ważnym elementem jest cennik usług, który powinien być umieszczony w widocznym miejscu.

źródło: KMP w Koszalinie

źródło: KMP w Koszalinie

 

Policjanci podczas kilkugodzinnych działań sprawdzali również stan techniczny aut i trzeźwość kierujących. W trakcie działań sprawdzono 67 taksówek osobowych, a w 15 przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne. Najczęściej za zużyte opony i zły stan techniczny pojazdu.

Od czasu ostatniej tego typu akcji wiele się zmieniło. W większości kierowcy taksówek wzięli sobie do serca uwagi kontrolujących funkcjonariuszy i uzupełnili braki. Pomimo tego ciągle jeszcze zdarzają się nieprawidłowości związane ze zużytym ogumieniem i brakiem bocznych numerów.

źródło: KMP w Koszalinie

Facebook