Cyberprzestępca z portalu randkowego

źródło: KWP w Opolu

Do policjantów z Dobrodzienia zgłosił się mieszkaniec powiatu oleskiego. Mężczyzna zawiadomił, że dostaje sms-y z groźbami i ktoś próbuje od niego wymusić telefoniczne kody doładowujące. W sprawę zaangażowali się policjanci z Sekcji do walki z Cyberprzestępczością KWP w Opolu.

Według ustaleń śledczych sms-y miał wysyłać 34-letni mieszkaniec powiatu łódzkiego. Zgłaszający to prawdopodobnie nie jedyny pokrzywdzony przez 34-latka. Mężczyzna swoje ofiary wyszukiwał na portalach randkowych. Nawiązał kontakt, zdobywał zaufanie i wyłudzał od ofiar telefoniczny kod doładowujący. Często podawał się za kobietę, wówczas korespondencję prowadził za pomocą sms-ów.

Pokrzywdzony, który zgłosił sprawę, w ciągu 3 miesięcy przesyłał mężczyźnie – będąc przekonanym, że koresponduje z kobietą – kody warte 3 000 złotych. W pewnym momencie odmówił, wtedy 34-latek zaczął grozić mu śmiercią.

 

Według ustaleń policjantów mężczyzna działał od 2012 roku. Jest podejrzewany o oszukanie co najmniej 100 osób na terenie całego kraju. W ten sposób wyłudził kody doładowujące o wartości minimum 10 000 złotych.

Prokurator zastosował wobec zatrzymanego policyjny dozór, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju.  Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy,  śledczy ustalają kolejnych pokrzywdzonych.

źródło: KWP w Opolu

Facebook