Zatrzymany pedofil

źródło: KWP w Krakowie

W ubiegłym tygodniu mieszkanka Oświęcimia zgłosiła na policję fakt, że na osiedlu Zasole jej 9-letni syn został zaczepiony przez nieznanego mężczyznę, który nawiązał z nim rozmowę i zaczął molestować dziecko.

Chłopiec oraz towarzysząca mu o rok młodsza siostra zostali zaczepieni podczas powrotu ze szkoły. Dzieci szybko zorientowały się co do zamiarów mężczyzny i uciekły. O całym zdarzeniu opowiedziały matce. Kobieta na podstawie opisu podanego przez dzieci, w pobliżu jednej szkół zauważyła siedzącego na ławce mężczyznę opowiadającego rysopisowi i natychmiast powiadomiła Policję. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego, którym okazał się  49–latek pochodzący z województwa mazowieckiego. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że nie był to jedyny przypadek seksualnego napastowania dzieci przez tego mężczyznę. Dzień wcześniej, również w Oświęcimiu, dopuścił się on podobnego czynu wobec 11–letniego chłopca. Małoletni równie szybko zareagował, uciekając do mieszkania babci.

Zatrzymany był już skazany przez warszawski sąd za podobne czyny dokonane wobec małoletnich, za co odbył karę pozbawienia wolności, natomiast zakład karny opuścił w listopadzie ubiegłego roku. Dlatego też mężczyzna ten będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

49–latek usłyszał zarzuty karne i został tymczasowo aresztowany

Policjanci apelują, aby rozmawiać z dziećmi na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać ich podczas kontaktu z nieznanymi osobami oraz sposobów reagowania w takich sytuacjach.

Dzięki interwencji mieszkanki Oświęcimia, która poważnie potraktowała  informacje uzyskane od swoich dzieci, możliwe było niezwłoczne zatrzymanie sprawcy.

źródło: KWP w Krakowie

Facebook