Czy chciała zabić?

źródło: KWP w Olsztynie

27.03 br. tuż przed godziną 17.00 oficer dyżurny mrągowskiej policji odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z domów na terenie gminy Mikołajki mężczyzna został ugodzony nożem. Pod wskazany skierowano policjantów załogi patrolowo-interwencyjnej, którzy na miejscu zdarzenia zastali 48-letniego mężczyznę z raną kłutą brzucha. Niezbędna była pomoc przedmedyczna, by mężczyzna się nie wykrwawił, dlatego funkcjonariusze do przyjazdu karetki pogotowia uciskali ranę opatrunkiem. Pokrzywdzony mężczyzna w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem do olsztyńskiego szpitala. Tam przeszedł operację i obecnie jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Według ustaleń śledczych 48-latek został zaatakowany przez żonę. Małżonkowie pokłócili się podczas wspólnego spożywania alkoholu. W pewnym momencie, w trakcie awantury, kobieta ugodziła męża nożem w brzuch. 47-letnia kobieta została zatrzymana, miała 2 promile alkoholu w organizmie. Dlatego, aby złożyć szczegółowe zeznania kobieta musiała najpierw wytrzeźwieć.

W dniu wczorajszym przedstawiono jej zarzut usiłowania zabójstwa,  grozi jej kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Również wczoraj Sąd Rejonowy w Mrągowie przychylił się do wniosku policji i prokuratury, i zastosował wobec kobiety trzymiesięczny areszt.

źródło: KWP w Olsztynie

Facebook