Uratowali życie 17-latce

źródło: KWP w Opolu

Asp. sztab. Kazimierz Siudziński i sierż. Paweł Pilarski z Posterunku Policji w Byczynie uratowali życie nastolatce.

29.03 br. w godzinach wieczornych, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku otrzymał informację o nastolatce, która chciała popełnić samobójstwo.

Oficer dyżurny natychmiast zadzwonił do niej i podczas rozmowy z nastolatką ustalił, że dziewczyna stoi na wiadukcie kolejowym w Byczynie. Policjant ustalił także, że 17-latka połknęła kilkanaście tabletek uspokajających, po których źle się czuje. Na miejsce natychmiast skierował patrol policji. O wszystkim powiadomił również pogotowie ratunkowe. Jednocześnie przez cały czas rozmawiał z nastolatką.

Dojeżdżając na miejsce zdarzenia, funkcjonariusze zauważyli dziewczynę w momencie, gdy ta wychylała się poza barierę mostu. 17-latka znajdowała się kilkanaście metrów nad torami kolejowymi.

Policjanci zaczęli z nią rozmawiać. Początkowo dziewczyna nie chciała odsunąć się od krawędzi mostu, jednak mundurowi przekonali ją, aby się cofnęła. Gdy to zrobiła, chwycili ją i przekazali załodze pogotowia ratunkowego. 17-latka trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

źródło: KWP w Opolu

Facebook