Dla niej tracili głowę i pieniądze

źródło: KSP

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o kradzieże.

Jak działali sprawcy?

Sposób działania był zawsze bardzo podobny. Typowali swoje ofiary wśród mężczyzn, będących pod wpływem alkoholu. Kobieta „bajerując” mężczyzn prowadziła ich w różne ustronne miejsca, do pubów bądź bankomatów. Tam wykorzystując swoje kobiece atuty i stan upojenia alkoholowego mężczyzn, okradała ich z telefonów komórkowych, pieniędzy oraz kart płatniczych. Namawiała ich także do wypłaty gotówki. 34-latka, chcąc uatrakcyjnić swój wygląd przebierała się w wyzywające ubrania i zakładała różne peruki. Kim był jej partner w tym układzie? Mężczyzna był kierowcą i „aniołem stróżem” swojej partnerki.

Działając wspólnie i w porozumieniu obywatele Słowacji za pomocą skradzionych kart płatniczych dokonywali nieuprawnionych transakcji, płacąc za zakupy na terenie Polski i Słowacji. Wiadomo już, że para dopuściła się co najmniej 14 takich czynów, a suma strat szacowana jest na kilkanaście tysięcy złotych.

Dzięki współpracy policjantów ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego i dochodzeniowo-śledczego 41-letni mężczyzna i 34-letnia kobieta zostali już zatrzymani i tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za te przestępstwa zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci prowadzący tę sprawę proszą wszystkie osoby, które w opisany sposób zostały okradzione, o zgłoszenie się w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.

źródło: KSP

Facebook