„GRAMY DLA MICHAŁA”

źródło: KWP we Wrocławiu

14 marca 2016 r. o godz. 19.00 w Synagodze Pod Białym Bocianem we Wrocławiu odbędzie się koncert charytatywny „GRAMY DLA MICHAŁA”, który honorowym patronatem objął Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski. Cały dochód uzyskany ze sprzedaży cegiełek i z aukcji wartościowych przedmiotów przekazany będzie na leczenie oraz rehabilitację ciężko chorego Michała Wawrzyniaka, syna policjantki z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu pani podinsp. Katarzyny Wawrzyniak.

 

Michał Wawrzyniak ma 21 lat i jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu. Jego największą pasją była gra na trąbce. Oprócz tego kochał sport. Przez wiele lat trenował taekwondo, biegał, jeździł na rowerze i snowboardzie. Uwielbiał pływać – był ratownikiem WOPR.

14 marca 2014 r. miał tragiczny w skutkach wypadek, po którym nie miał najmniejszych szans na przeżycie. Podczas czteromiesięcznego pobytu w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich, każdego dnia toczył walkę o swoje życie. Na skutek doznanych urazów doszło do porażenia czterokończynowego, uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego mózgu i afazji.

Aktualnie Michał przebywa w domu. Jednak jego stan wymaga ciągłej opieki. Podstawą jest codzienna rehabilitacja neurologiczna prowadzona przez grupę wybitnych specjalistów. Ponadto uczestniczy w zabiegach refleksoterapii, akupunktury i terapii czaszkowo – krzyżowej. Od paru miesięcy wprowadzona została terapia wzroku i praca na urządzeniu cyber eye, dzięki któremu Michał będzie mógł komunikować się z otoczeniem. Prowadzona systematycznie terapia przynosi efekty, jednakże jest niezwykle kosztowna, wymaga stałych nakładów finansowych oraz wsparcia rodziny Michała w tym zakresie.

Koncert, który odbędzie się 14 marca 2016 r. w Synagodze Pod Białym Bocianem przy ul. Włodkowica 5a we Wrocławiu, a w którym oprócz wielu wykonawców zagra również Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, rozpocznie się o godzinie 19.00. Cały dochód uzyskany ze sprzedaży cegiełek i z aukcji wartościowych przedmiotów przekazany będzie na leczenie Michała oraz jego rehabilitację.

Michałowi można pomagać przez cały rok w różnych formach:

  • poprzez wpłaty darowizn na konto fundacji Złote Psy 87102052420000280202652717 z dopiskiem Pomoc dla Michała,
  • w okresie rozliczeń podatkowych można przekazać swój 1% dla Michała: Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia 54-154 Wrocław, ul. Lotnicza 37 KRS 0000050135 Hasło GANDALF, nr konta 45124019941111000024956839.

źródło: KWP we Wrocławiu

Facebook