Judoka z pasją w szeregach policji

źródło: KWP Katowice

Policjant z komendy miejskiej w Tychach był jednym z dwóch zawodników, którzy reprezentowali Polskę na turnieju Pucharu Świata „Takhti Cup” w zapasach, który odbył się w stolicy Iranu – Teheranie.

Zaproszenie dla funkcjonariusza z Komendy Miejskiej Policji w Tychach przysłała światowa federacja zapasów United World Wrestling. W turnieju, który odbył się w dniach od 14 do 15 stycznia br. wystartowało 300 zawodników z całego świata. Walczyli oni w trzech stylach: wolnym (freestyle – FS), klasycznym (greco-roman GR) oraz tradycyjnym (Pahlavani PH). W tej ostatniej konkurencji rywalizował też asp. Andrzej Borowiec. Walcząc w kategorii powyżej 90 kg, po wyczerpujących pojedynkach, zakończył sportowe zmagania w 1/8 finału.

źródło: KWP Katowice

źródło: KWP Katowice

 

Aspirant Andrzej Borowiec służy w Policji od 11 lat i aktualnie pełni służbę w Wydziale do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach. Jest również instruktorem taktyki i technik interwencji.

Do swoich największych osiągnięć sportowych może zaliczyć brązowy medal pucharu świata w ju-jitsu oraz zwycięstwa nad wicemistrzem świata seniorów i mistrzem świata młodzieży. Od 2002 r. jest reprezentantem Polski na turniejach międzynarodowych w sportowym ju-jitsu i w zapasach. W swojej sportowej karierze zdobył medale mistrzostw Polski w ju-jitsu we wszystkich kategoriach wagowych. Ze sztukami walki związany jest od 10. roku życia. Swoje pierwsze kroki stawiał w Policyjnym Klubie Sportowym Judo. Jego trenerem był także policjant, który w głównej mierze przyczynił się do tego, że Andrzej wstąpił w szeregi mundurowych. Przez wiele lat trenował wyczynowo 7 dni w tygodniu, a w okresie największych osiągnięć 2 razy dziennie.

źródło: KWP Katowice

źródło: KWP Katowice

Prywatnie asp. Borowiec jest trenerem judo oraz ju-jitsu, posiadającym dwa czarne pasy (1 DAN judo, 2 DAN ju-jitsu). Prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą w klubie sportowym „Gwardia Tychy”, pod jego okiem trenuje blisko 60 zawodników judo. W większości jego podopieczni to dzieci, które też mają już za sobą pierwsze medale. Łącznie klub „Gwardia Tychy” prowadzony przez aspiranta Borowca w 2015 roku zdobył aż 49 medali w turniejach judo.

źródło: KWP Katowice

Facebook