Tajemnicze przejście, nietypowy gołębnik

źródło: KWP Olsztyn

15.03 br. policjanci wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej w Olsztynie, weszli na teren posesji położonej w powiecie mławskim.

W wyniku przeprowadzonego przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 390 000 sztuk papierosów, 180 kg krajanki tytoniowej oraz 175 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Ponad to w jednym z pomieszczeń znalezione zostały także cztery pojemniki typu „mauser”, w których znajdowało się łącznie 2900 litrów oleju napędowego, pochodzącego z nielegalnego źródła.

zabezpieczone pojemniki z olejem napędowym, źródło: KWP w Olsztynie

zabezpieczone pojemniki z olejem napędowym, źródło: KWP w Olsztynie

Część papierosów została znaleziona w zaparkowanym na posesji samochodzie. Pozostałe towary były przechowywane w specjalnie skonstruowanych pomieszczeniach-skrytkach. Ciekawym rozwiązaniem okazała się profesjonalnie skonstruowana szafa z odsuwaną tylną płytą, za którą kryło się dodatkowe pomieszczenie – magazyn. W podobnym celu wykorzystywano stojący na posesji budynek gospodarczy, który z zewnątrz sprawiał wrażenie gołębnika. W ujawnieniu tych skrytek pomógł funkcjonariuszom wykorzystywany przez celników pies służbowy, wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych.

źródło: KWP Olsztyn

źródło: KWP Olsztyn

Straty na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku szacowane są na  ponad 570 000 zł.

W sprawie nielegalnego przechowywania wyrobów akcyzowych i uchylana się od ich opodatkowania usłyszał zarzuty i został przesłuchany mężczyzna mieszkający na tej posesji. 32-latek przyznał się do stawianych mu zarzutów i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Za popełnione przestępstwo skarbowe grozi mu kara wysokiej grzywny oraz pozbawienia wolności do lat 3.

źródło: KWP Olsztyn

Facebook