Magiczne talizmany w magicznym sklepie

źródło: KWP w Krakowie

Policjanci wraz z pracownikami Sanepidu, zabezpieczyli substancje sprzedawane jako magiczne talizmany. Sklepik funkcjonował pod szyldem lokalu usługowego. W rzeczywistości jednak pomieszczenie zaaranżowane zostało na potrzeby handlu środkami odurzającymi.

Kamera stale monitorująca wejście do lokalu pozwalała na kontrolowanie sprzedawcom osób, które przychodziły. W ten sposób rozpoznawali osoby zaufane.

źródło: KWP w Krakowie

źródło: KWP w Krakowie

 

Mały otwór w drzwiach wejściowych pozwalał na dokonywanie transakcji bez ujawniania kupującemu wizerunku sprzedawcy. Wydawanie produktów odbywało się z ręki do ręki, w ten sam sposób płacono.

Policjanci Komisariatu II Policji w Krakowie namierzyli nielegalny proceder, przedostając się do wnętrza sklepiku, sprawdzili czym naprawdę tam handlowano. Funkcjonariusze odnaleźli ponad 150 różnych produktów oznaczonych jako talizmany i amulety. Wszystkie zostały zabezpieczone do szczegółowych badań, których wyniki dadzą odpowiedź na pytanie jakie substancje zawierały oferowane do sprzedaży produkty.

 

Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze odnaleźli także pieniądze pochodzące ze sprzedaży dopalaczy, a także zapiski i dokumenty związane z prowadzonymi transakcjami.

 

źródło: KWP w Krakowie

Facebook