Zatrzymany sprawca napadu na kantor w 2013 roku

źródło: KWP w Gorzowie Wlkp

11 marca br. policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. zatrzymali jednego z mężczyzn podejrzanego o napad na kantor i kradzież bardzo dużej kwoty pieniędzy.

 

Do napadu doszło w jednym ze słubickich kantorów wymiany walut 29 grudnia 2013 r. Sprawcy po uprzednim sterroryzowaniu pracownic dokonali kradzieży znacznej kwoty pieniędzy w różnych walutach.

Pomimo formalnego umorzenia śledztwa gorzowscy policjanci przez cały czas zajmowali się tą sprawą. Sprawdzali każdą zdobytą informację, która przybliżała ich do prawdy, dotyczącej samego przebiegu napadu oraz osób biorących w nim udział.

W konsekwencji tych działań zatrzymano 52-letniego obywatela Białorusi. Mężczyzna wpadł w ręce Policji w punkcie poboru opłat przy zjeździe z autostrady A2 do Torzymia, gdzie został zatrzymany po dynamicznej akcji policjantów z gorzowskiej Sekcji Antyterrorystycznej.

 

14 marca br. Sąd Rejonowy w Słubicach zastosował wobec mężczyzny dwumiesięczny areszt. Grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia. Wznowione śledztwo ma charakter rozwojowy, nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Słubicach. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań.

źródło: KWP w Gorzowie Wlkp

Facebook