Na sygnale do kościoła

źródło: KWP we Wrocławiu

27.03 br. w godzinach rannych gołdapscy policjanci otrzymali informację o ujęciu nietrzeźwego mężczyzny, który podawał się za funkcjonariusza policji.

Z relacji zgłaszających wynikało, że około godziny 7.00 w rejon kościoła na ul. 1-go Maja w Gołdapi z włączonymi niebieskimi światłami błyskowymi i sygnałami dźwiękowymi podjechała skoda fabia, z której wysiadł chwiejnym krokiem mężczyzna podający się za policjanta. Wygląd i zachowanie jednoznacznie wskazywały, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Zgłaszający interwencją zabrał mu kluczyki, uniemożliwiając dalszą jazdę, po czym  powiadomił oficera dyżurnego miejscowej komendy.

Wezwani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że osobą podającą się za funkcjonariusza był 47-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna miał prawie promil alkoholu w organizmie. Został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania autem pod wpływem alkoholu. Ponadto mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za przywłaszczenie funkcji publicznej oraz za posiadanie i używanie urządzeń pojazdów uprzywilejowanych nie będąc do tego uprawnionym.

 

źródło: Policja Warmińsko-Mazurska

Facebook