Nielegalne automaty do gier

źródło: KMP w Wałbrzychu

23.03 późnym popołudniem na terenie Dzierżoniowa przeprowadzono działania skierowane przeciwko osobom zajmującym się organizowaniem gier, niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych.

Działania funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu doprowadziły do zabezpieczenia na terenie Dzierżoniowa w jednym z salonów 17 nielegalnych automatów do gier hazardowych o wartości ponad 200 tysięcy złotych. Zabezpieczono również blisko 13 tysięcy złotych przeznaczone na wygrane dla graczy oraz zatrzymano osobę pracującą w salonie. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych.

źródło: KMP w Wałbrzychu

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Przeprowadzone na miejscu eksperymenty procesowe potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Uszczuplenie wpływów na rzecz Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków oszacowano na ponad 200 tys. zł. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Sprawa jest rozwojowa, przewidziane są dalsze zatrzymania. Podobne działania przeprowadzone zostaną już wkrótce.
źródło: KMP w Wałbrzychu

Facebook