Przemyt 100 milionów papierosów

źródło: CBŚP

Policjanci gdańskiego Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie rozbili międzynarodową, zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się nielegalnym obrotem papierosami.

Według ustaleń funkcjonariuszy, członkowie grupy przemycili na teren UE 100 milionów papierosów. Straty skarbu państwa i UE szacowane są na 90 milionów złotych. Przestępcy fałszowali dokumenty wyprowadzając papierosy spod dozoru celnego do dalszego obrotu zarówno w Polsce jak i krajach UE.

W trakcie kilku akcji, funkcjonariusze CBŚP wraz z pogranicznikami z Kętrzyna namierzyli transporty z papierosami w Gdańsku, Holandii i Słowacji. Oprócz tego w jednej z firm transportowych w Łodzi ujawnili transport z podrobionymi papierosami ponad –  7 milionów –  przeznaczonych do dalszej dystrybucji w krajach Europy Zachodniej.

źródło: CBŚP

źródło: CBŚP

 

Zatrzymano pięciu obywateli RP i jednego obywatela Litwy. Prokurator Prokuratury Okręgowej w Gdańsku przedstawił zatrzymanym między innymi zarzuty kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemytu, papierosów. Wszyscy trafili na 3 miesiące do tymczasowego aresztu. Na poczet przyszłych kar i kosztów sądowych zabezpieczono nieruchomości, pojazdy i środki finansowe różnych walut na łączną kwotę blisko 600 tys. zł.

Podejrzanym za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

 

źródło: CBŚP

 

Facebook