Ich troje i nielegalne papierosy

źródło: KWP w Rzeszowie

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wraz z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej Rzeszów-Jasionka oraz Służby Celnej z Rzeszowa, podczas przeszukań znaleźli ponad 2 tys. paczek nielegalnych papierosów.

 

Jak to się zaczęło?

Sprawa swój początek miała w październiku 2014 roku, kiedy policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie uzyskali informację o grupie osób zajmującej się handlem papierosami bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że w sprawę mogą być zamieszane trzy osoby.

Przeszukanie i zarzuty

23.03 br. policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wraz z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej Rzeszów – Jasionka oraz przewodnikami psów ze Służby Celnej w Rzeszowie przeprowadzili przeszukania w miejscach zamieszkania podejrzewanych osób.
W wyniku przeszukania u 39-letniego mieszkańca Strzyżowa funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 1050 paczek nielegalnych papierosów. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty posiadania papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, czym naraził Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w kwocie 17.485 złotych. Ponadto zatrzymany usłyszał zarzut przyjmowania i wprowadzenia do obrotu 26.630 paczek nielegalnych papierosów. W tym przypadku kwota uszczuplenia Skarbu Państwa wynosi 444.102 zł.
Zarzuty usłyszał również zatrzymany 51-letni mieszkaniec Pawłosiowa w powiecie jarosławskim. U niego funkcjonariusze znaleźli 975 paczek nielegalnych papierosów. Policjanci przedstawili mu zarzut posiadania nielegalnych papierosów, czym naraził Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w kwocie 16.236 złotych oraz przyjmowania i wprowadzenia do obrotu 18.730 paczek nielegalnych papierosów. Skarb państwa mógł stracić w wyniku niezapłaconego podatku 326.682 zł.

źródło: KWP w Rzeszowie

źródło: KWP w Rzeszowie

W sprawę handlu nielegalnymi papierosami zamieszana była również 49-letnia mieszkanka Zapałowa w powiecie jarosławskim. Ona usłyszała zarzut przyjmowania i wprowadzenia do obrotu 1410 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Skarb państwa mógł stracić w wyniku niezapłaconego podatku 22.912 zł.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Nadzór nad postępowaniem prowadzi Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie.

 

źródło: KWP w Rzeszowie

Facebook