Kradzież bankomatu

źródło: KPP w Starogardzie Gdańskim
W sobotę o godz. 3.00 w nocy dyżurny KPP w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację, z której wynikało, że jacyś mężczyźni włamują się do jednego ze sklepów na terenie powiatu. Natychmiast wysłał w to miejsce patrol policji. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalili, iż nieznani sprawcy poruszający się srebrnym samochodem włamali się do sklepu, a z jego wnętrza ukradli bankomat. Sprawcy załadowali go na samochód i uciekli.
Oficer dyżurny KWP w Gdańsku natychmiast zarządził działania blokadowo-pościgowe, w wyniku których kierowca samochodu został zatrzymany przez policjantów z komisariatu policji w Skarszewach. Drugi z podejrzanych uciekł.

Śledczy cały czas pracują nad sprawą. Samochód wraz z bankomatem został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Technik kryminalistyki i specjaliści z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku zabezpieczyli wszelkie ślady tego przestępstwa. Policjanci ustalają tożsamość drugiego z mężczyzn, który brał udział w kradzieży.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na postawienie podejrzanemu zarzutu kradzieży z włamaniem. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Starogardzie Gdańskim


Facebook