Trzech kłusowników i trzy harty

źródło: KWP Łódź

Policjanci z komendy powiatowej w Łęczycy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kłusownictwo na terenie gminy Góra Świętej Małgorzaty.

17 marca br. dyżurny łęczyckiej komendy odebrał zgłoszenie z którego wynikało, że na terenie gminy Góra Świętej Małgorzaty prawdopodobnie dochodzi do nielegalnego polowania. Na kłusowników natrafili myśliwi z koła łowieckiego, którzy w czasie polowania zauważyli trzy osoby, które z latarkami i psami przemieszczały się między drzewami. Mężczyźni zostali zatrzymani w trakcie próby wyjazdu samochodem z lasu. Podczas przeszukania mundurowi zabezpieczyli parciane linki i sznurki stylonowe służące do krępowania zwierząt.

Ponadto w samochodzie policjanci ujawnili trzy psy rasy chart, których hodowla bez stosownego pozwolenia jest zabroniona. Mężczyźni w wieku 38, 39 i 44 lat zostali osadzeni w policyjnej celi. Wszyscy trzej usłyszeli zarzuty polowania wbrew przepisom ustawy Prawo łowieckie. Dodatkowo 39 – latek odpowie za posiadanie przedmiotów służących do kłusownictwa oraz hodowlę chartów, prowadzoną bez zezwolenia.

źródło: KWP Łódź

Facebook