Jak znikało paliwo z tirów

źródło: KWP w Olsztynie

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież ponad 1 tys. litrów ropy z ciężarówek zaparkowanych na terenie Biskupca.

W dniach 16-18 marca br. na terenie Biskupca doszło do 5 kradzieży paliwa z zaparkowanych samochodów ciężarowych oraz kilku usiłowań kradzieży. Według wstępnych ustaleń sprawca ukradł ponad 1 tys. litrów ropy.

Jak działał sprawca kradzieży?

Za każdym razem działał w ten sam sposób. Dostawał się do baku wykorzystując śrubokręt i spuszczał paliwo do baniaków. Kiedy w miniony piątek, 18.03.br., późnym wieczorem policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie o kolejnej próbie kradzieży, natychmiast ruszyli we wskazane miejsce. Mężczyzna widząc radiowóz porzucił samochód i uciekł. W bagażniku porzuconego audi znajdowały się kanistry oraz narzędzia służące do przestępstwa.

Jak złapano złodzieja?

Auto trafiło na parking przy komisariacie policji. Jego właściciel wpadł w ręce policjantów, gdy rano próbował odzyskać samochód. Według opinii śledczych 29-latek myślał, że policjanci go nie zauważą. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, został przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP w Olsztynie

Facebook