Wiózł zwierzęta w bagażniku

źródło: Morski OSG

31 – letni mieszkaniec woj. lubelskiego próbował wywieźć z Polski do Szwecji rasowe szczenięta i kociaki.

13 marca br. na jednej z ulic prowadzących do terminala promowego funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego chryslerem 31-letniego mężczyznę. Okazało się, że nie miał prawa jazdy. Sprawdzenia w bazach danych wykazały, że sąd wydał wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W trakcie rozmowy funkcjonariusze nabrali podejrzeń co do stanu, w jakim się znajduje kierowca. Badanie narkotesterem potwierdziło, że mężczyzna był pod wpływem środków odurzających, dlatego został zatrzymany.

źródło: Morski OSG

źródło: Morski OSG

 

Podczas przeszukania samochodu 31-latka, funkcjonariusze SG znaleźli w bagażniku cztery szczeniaki rasy shar pei, dwa miniaturowe pinczery oraz dwa małe koty rasy sfinks, na które mężczyzna nie miał żadnych dokumentów. Twierdził, że zwierzęta nie są jego własnością i miał je tylko przewieźć.

 

źródło: Morski OSG

źródło: Morski OSG

 

Za pośrednictwem Powiatowego Inspektora Weterynarii psiaki trafiły do świnoujskiego schroniska dla zwierząt, kocięta pozostają pod opieką weterynarza. Mężczyznę przekazano Policji.

źródło: Straż Graniczna

Facebook