Wypadek przestrogą dla pieszych

źródło: Policja Lubelska

Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego doszło 21.03 br. około godziny 18.45 w Zagłobie (gm.Wilków). 60-letni mieszkaniec gminy Łaziska został potrącony przez nadjeżdżający z przeciwka pojazd. Mężczyzna zginął na miejscu.

Kiedy policjanci ruchu drogowego na polecenie dyżurnego przyjechali na miejsce, próbowali  jeszcze reanimować mężczyznę. Niestety, wysiłki funkcjonariuszy nie odniosły skutku. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

Według ustaleń policji 60-latek szedł nieprawidłową stroną jezdni i ubrany był w ciemne ubrania. Jadący drogą w kierunku Niedźwiady Dużej volkswagen uderzył w pieszego. Ponieważ najprawdopodobniej auto jechało z dużą prędkością, 60- latek nie miał żadnych szans na przeżycie.  Na miejscu policjanci wykonywali czynności z udziałem lekarza oraz biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Policjanci apelują do pieszych o rozwagę, ostrożność oraz korzystanie z odblasków. Elementy odblaskowe mogą uratować życie zwłaszcza w jesienne i zimowe dni, kiedy szybko zapada zmrok a warunki drogowe są trudne i niebezpieczne.

źródło: Policja Lubelska

Facebook