Szkolili przedstawicieli „Psychiatryka”

źródło: Szkoła Policji w Słupsku

Przedstawiciele Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Psychiatrycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej ćwiczyli pod okiem  policyjnych wykładowców. 

Przedstawiciele Zakładu Opieki Zdrowotnej przybyli po to, aby doskonalić swoją wiedzę i przede wszystkim umiejętności z zakresu stosowania siły fizycznej jako środka przymusu bezpośredniego. To nie pierwsze wspólne spotkanie. Zajęcia odbywają się systematycznie od ponad dwóch lat.

Tym razem jednak wykładowcy Szkoły wprowadzili przedstawicielom ,,Psychiatryka” pewne novum. Do udziału w ćwiczeniach zaproszeni zostali słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego, którzy jednym razem byli pozorantami dla przedstawicieli służby zdrowia, a następnie mieli się obronić przed atakiem z ich strony.

 

Celem takiej współpracy jest osiąganie obopólnych korzyści. Przedstawiciele ZOZ-u uczą się wykorzystywać w swojej codziennej pracy siłę fizyczną w stosunku do osób agresywnych i niebezpiecznych, policjanci z kolei poznają specyfikę ich pracy, ale przede wszystkim sposoby zachowania się osób z zaburzeniami psychicznymi w różnych życiowych sytuacjach.
Kolejne wspólne zajęcia zaplanowane są na początek kwietnia.

 

źródło: Szkoła Policji w Słupsku

Facebook