Był bity i przetrzymywany siłą. Tak wyglądają rozliczenia finansowe.

źródło: KWP w Rzeszowie

31.03 br. po południu, na jednej z ulic Lubaczowa do mężczyzny stojącego przy swoim samochodzie podjechał volkswagen transporter. Z samochodu wysiadł człowiek i siłą wciągnął 42-latka do pojazdu, w którym przebywało trzech mężczyzn. Skrępowali pokrzywdzonemu ręce, po czym wywieźli go do innej miejscowości. Mężczyzna przez ponad godzinę był przetrzymywany w opuszczonym budynku. Napastnicy zastraszali go i używali wobec niego przemocy. Według śledczych prawdopodobnie powodem ich działania były rozliczenia finansowe.

Mężczyzna zaraz po tym, jak został uwolniony, opowiedział o wszystkim policjantom. W krótkim czasie funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 24 do 69 lat. Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem, pobicia i zmuszania do określonego zachowania.

Wczoraj, na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował wobec czterech podejrzanych tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Za przestępstwa, których się dopuścili grozi kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż trzy lata. Trwa prokuratorskie śledztwo, które wyjaśni okoliczności przestępstwa i motywy działania sprawców.

źródło: KWP w Rzeszowie

Facebook