Sprawca ustalony na podstawie śladów DNA

źródło: KWP we Wrocławiu

Policjanci z powiatu lubińskiego zatrzymali podejrzanego o rozbój. Sprawca został ustalony na podstawie śladów DNA i współpracy międzynarodowej, choć od popełnionego przestępstwa minęło blisko 3 lata.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zatrzymali 31-letniego mężczyznę, podejrzanego o rozbój na kobiecie. Policjanci ustalili, że mieszkaniec powiatu lubińskiego ma związek z tym przestępstwem, do którego doszło blisko 3 lata temu.

W 2013 r. nieznany wówczas sprawca zaatakował na terenie miasta kobietę. Przewrócił pokrzywdzoną na ziemię i skradł saszetkę wraz z pieniędzmi. Policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia zabezpieczając pozostawione przez sprawcę ślady.

Materiał dowodowy przekazano do centralnego laboratorium kryminalistycznego i porównany z bazami danych krajów Unii Europejskiej. Badanie śladów DNA wykazało, że ślady zabezpieczone w Lubinie odpowiadają danym zabezpieczonym u jednego z mężczyzn na terenie innego państwa. Tożsamość sprawcy rozboju została potwierdzona po blisko trzech latach. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Za rozbój podejrzany odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KWP we Wrocławiu

Facebook