Melodia nienawiści

źródło: KWP w Łodzi

Teledysk

Policjanci z wydziału kryminalnego zgierskiej komendy ustalili, że na jednym z portali internetowych opublikowano teledysk, na którym wykonawca utworu nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych i etnicznych. Mężczyźnie w nagranym filmie towarzyszyli inni młodzi ludzie, trzymający w dłoniach siekiery, maczety i przedmioty przypominające broń palną. Część z nich miała zasłonięte twarze. Nagranie powstało w miejscowości Ustronie, niedaleko znajdującego się tam ośrodka dla uchodźców. Policjanci ustalili osoby występujące w nagraniu, a o efektach swojej pracy poinformowali prokuraturę. Skrupulatnie gromadzony materiał dowodowy dał podstawę, by 3 i 4.04.br. przeprowadzić zatrzymania podejrzewanych.

Muzycy uzbrojeni po zęby

Kryminalni wiedzieli, że główny wykonawca utworu, może dysponować bronią. W niedzielę 3.04.br.  około godziny 9.00 kryminalni wspierani przez antyterrorystów i policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi dotarli do miejsca zamieszkania pierwszego podejrzewanego i podczas dynamicznej akcji zatrzymali agresywnego 38-latka. Mężczyzna próbował zaatakować funkcjonariuszy łomem i siekierą, lecz działania antyterrorystów skutecznie mu to uniemożliwiły. Podczas przeszukania jego mieszkania i samochodu policjanci zabezpieczyli broń pneumatyczną, rewolwer gazowy, amunicję myśliwską, gazową i hukową, broń białą w postaci maczet, szabli i szpad oraz dwa laptopy i jednostkę centralną komputera. Oprócz tego policjanci znaleźli także 64 gramy marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym oraz posiadania narkotyków za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Prokuratura zastosowała wobec podejrzanego dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

źródło: KWP w Łodzi

źródło: KWP w Łodzi

 

Zupełnie zaskoczeni

Następnego dnia rankiem, wyznaczone grupy policjantów, równolegle zjawiły się w miejscach zamieszkania pozostałych czterech podejrzewanych w wieku od 26 do 38 lat. Wszyscy byli zaskoczeni obecnością funkcjonariuszy. Nie stawiali oporu. Trafili do zgierskiego aresztu. U jednego z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli dodatkowo maczetę, kastet i nóż.  Na tym etapie postępowania dwóch 26-latków przesłuchano w charakterze świadków, natomiast dwaj pozostali odpowiedzą za nawoływanie do nienawiści.

źródło: KWP w Łodzi

Facebook