Nagrody za zwalczanie nielegalnego graffiti

źródło: KWP Gdańsk

Dziewięciu gdańskich policjantów zostało wyróżnionych za szczególne zaangażowanie w działania na rzecz zwalczania nielegalnego graffiti.

Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz w obecności p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku mł. insp. Wojciecha Siwka podziękował gdańskim policjantom za dotychczasową aktywność w walce z nielegalnym graffiti. W Gdańsku zwalczaniem tego rodzaju przestępczości zajmują się policjanci ze wszystkich komisariatów i takie sprawy nadzorowane są przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego gdańskiej komendy miejskiej.

źródło: KWP Gdańsk

źródło: KWP Gdańsk

 

Wyróżnieni funkcjonariusze zostali docenieni przez Prezydenta za szczególne zaangażowanie w pełnionej służbie. W ciągu trzech miesięcy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku pięciu wandali, którym udowodniono 55 uszkodzeń m.in. pociągów, ekranów akustycznych, elewacji bloków mieszkalnych, klatek schodowych i wiat śmietnikowych. Dzięki szybkiej reakcji i zaangażowaniu policjantów, zatrzymane osoby odpowiedzą za uszkodzenia, które powstały w wyniku wykonanych przez nich napisów. Wobec sprawców, oprócz sankcji karnych do 5 lat pozbawienia wolności, sąd może zastosować obowiązek naprawienia szkody. Łączna wartość strat w tych postępowaniach szacowana jest na kwotę ok. 14 tys. zł.

 

źródło: KWP Gdańsk

Facebook