Nielegalny sex-biznes

źródło: Policja Lubelska

45-letni mieszkaniec pow. biłgorajskiego odpowie za czerpanie korzyści z prostytucji.

Mężczyzna na terenie Lublina prowadził dwie agencje towarzyskie. Zatrudnione u niego dziewczyny werbował poprzez portale internetowe. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że wskutek przestępczego procederu mógł osiągnąć zyski w kwocie co najmniej 90 tys. zł. Z tego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu.

Do zatrzymania 45-latka doprowadziły operacyjne ustalenia policjantów z Wydziału kryminalnego KWP w Lublinie, których zadaniem jest docieranie do osób czerpiących z prostytucji stałe źródło dochodu. Funkcjonariusze pod dwoma adresami w Lublinie zastali działające dwie agencje towarzyskie. Jedna z nich mieściła się w wynajmowanym przez 45-latka 200-metrowym, przystosowanym do tego typu działalności, domu.

 

źródło: Policja Lubelska

źródło: Policja Lubelska

 

Biznes prosperował całodobowo. Policjanci w trakcie przeszukania agencji zabezpieczyli akcesoria erotyczne, telefony komórkowe oraz laptopy z materiałami o treści pornograficznej, które były zamieszczane w Internecie. Zatrzymany 45-latek w lokalu zatrudniał kobiety, które świadczyły klientom usługi seksualne. Pracownice, głównie kobiety w wieku 20-30 lat, werbował z portali stron internetowych.

Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli mienie o łącznej wartości około 15 tys. zł. W dniu wczorajszym mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Lublin-Północ. Za popełnione przestępstwo  może mu grozić kara do 4,5 roku t pozbawienia wolności.

 

źródło: Policja Lubelska

Facebook