Sytuacja kryzysowa w Zakładzie Karnym

źródło: Służba Więzienna

Funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczenia Działań Nadodrzańskiego OSG, razem z innymi służbami, ćwiczyli likwidację zagrożeń dla bezpieczeństwa jednostki penitencjarnej.

Funkcjonariusze Służby Więziennej zaprosili do wspólnych ćwiczeń kolegów z Wydziału Zabezpieczenia Działań Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, Nieetatowej Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowogrodu Bobrzańskiego.

 

źródło: Służba Więzienna

źródło: Służba Więzienna

 

Celem ćwiczeń było doskonalenie procesu decyzyjnego w sytuacjach kryzysowych i współdziałania służb podczas likwidacji różnych zagrożeń, które mogą wystąpić w areszcie lub innej jednostce. W założeniach poszczególnych epizodów znalazło się dostarczenie broni na teren ochranianej jednostki, wzięcie zakładnika i opuszczenie aresztu przez osadzonego, a także pożar pomieszczenia gospodarczego.

źródło: Służba Więzienna

źródło: Służba Więzienna

 

Funkcjonariusze Straży Granicznej uczestniczyli m.in. w zatrzymaniu osadzonego, który zbiegł poza teren więzienia. Scenariusz ćwiczeń zakładał znaczny stopień trudności i złożoności działań oraz współdziałanie w tych warunkach różnych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

 

źródło: KGSG

Facebook