Zadymy pseudokibiców

źródło: KWP w Katowicach

3.04 br. na stadionie Ruchu Chorzów rozegrany został mecz pomiędzy miejscowym klubem a Wisłą Kraków. Policjanci kilkakrotnie musieli interweniować w stosunku do agresywnych pseudokibiców.

 

Problemy zaczęły się już w trakcie przeprowadzania grupy przyjezdnych z dworca kolejowego na stadion. Agresywni pseudokibice zaatakowali policjantów oddziału prewencji, dopuszczając się znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Doszło wówczas do pierwszych zatrzymań. Jeden z agresorów dokonał czynnej napaści na policjanta z Zespołu Konnego KMP w Częstochowie. Napastnika zatrzymano na wydzielonym przy stadionie obszarze dla kibiców przyjezdnych.

źródło: KWP w Katowicach

źródło: KWP w Katowicach

 

Kilka minut po 19.00 kibice Wisły natarli na bariery, oddzielające ich sektor. W ich kierunku, koroną stadionu, pobiegła grupa około 150 kibiców Ruchu. W trakcie tego ataku jeden z miejscowych rzucił przedmiotem, prawdopodobnie kamieniem, w stronę sektora gości, trafiając w głowę młodą kobietę. Mężczyzna ten został zatrzymany, będzie odpowiadał za uszkodzenie ciała. Poszkodowana, po udzieleniu jej pomocy przez pogotowie ratunkowe, została zwolniona. Policjanci, za zgodą organizatora, użyli armatki wodnej.

źródło: KWP w Katowicach

źródło: KWP w Katowicach

 

Na obiekt, do sektorów oddzielających kibiców miejscowych od przyjezdnych, wprowadzono pododdział policji, który stanowił strefę buforową pomiędzy wrogimi grupami. Policjanci zatrzymali 10 pseudokibiców – 8 drużyny krakowskiej i 2 miejscowej. Jeden odpowie za uszkodzenie ciała, ośmiu za czynną napaść i jeden za znieważenie funkcjonariusza. Śledczy analizują zarejestrowane przed i w trakcie meczu materiały filmowe, by zidentyfikować innych pseudokibiców, którzy dopuścili się złamania prawa podczas niedzielnego meczu.

 

źródło: KWP w Katowicach

Facebook