Zatrzymani z fantami

źródło: KSP

Mokotowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyzn podejrzanych o włamanie.

Policjanci z mokotowskiego wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko mieniu od jakiegoś czasu pracowali nad sprawami włamań do mieszkań, do których sprawcy dostawali się wyłamując wkładki w drzwiach lub otwierając je na tzw. pasówkę. Z ich informacji operacyjnych wynikało, że związek z tymi przestępstwami może mieć trzech mieszkańców Warszawy. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać ich na gorącym uczynku, wszystko wskazywało na to, że planują oni włamanie.

Działania operacyjne

Kryminalni ustalili, jakim pojazdem poruszają się mężczyźni i przystąpili do działania. Obserwując samochód, dotarli za nim w rejon ulicy Domaniewskiej, tam opel zatrzymał się na jednym z osiedlowych parkingów. Z samochodu wysiadło dwóch mężczyzn, którzy poszli w kierunku bloków. Kierowca został w aucie i obserwował okolicę. Kiedy po jakimś czasie, mężczyźni powrócili do pojazdu, niosąc ze sobą dwie torby podróżne. Policjanci podejrzewając, że są to łupy z włamania, wkroczyli do akcji. Kryminalni zatrzymali samochód w momencie, kiedy kierowca jechał ulicą Puławską. Zaskoczeni widokiem policjantów mężczyźni, nie reagowali na ich polecenia, po pewnym czasie zostali obezwładnieni. Zatrzymani są obywatelami Gruzji w wieku od 32 do 40 lat.

Funkcjonariusze znaleźli przy mężczyznach laptop, telefony komórkowe, alkohol, odzież firmową, którą mieli schowaną w przenoszonym bagażu. Mundurowi udali się do bloku, gdzie odnaleźli mieszkanie, do którego włamali się obywatele Gruzji. Złodzieje dostali się do środka na tzw. pasówkę. O zdarzeniu zostali powiadomieni właściciele. Ponadto policjanci zabezpieczyli także torbę, w której znajdowały się przedmioty służące do dokonywania włamań, tzw. łamaki i wytrychy.

 

źródło: KSP

źródło: KSP

 

Dobrze znani

Zatrzymani mężczyźni byli wielokrotnie notowani oraz karani za włamania. Dzięki policjantom z mokotowskiej komendy, przedmioty, które tym razem skradli 9wartość oszacowano na kwotę ponad 3 tys. złotych) wrócą do właścicieli. Według ustaleń śledczych zatrzymane osoby na początku marca tego roku włamały się do mieszkania przy ul. Dworkowej, gdzie po wyłamaniu wkładki zamka skradli biżuterię, dokumenty tożsamości oraz pieniądze. Cała trójka zatrzymanych usłyszała po dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Prokurator Rejonowy wystąpił z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie, do którego sąd się przychylił. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

źródło: KSP

Facebook