Fałszywy alarm bombowy, ewakuacja 300 osób

źródło: KPP Starogard Gdański

28.05.br w godzinach wieczornych dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o ładunku wybuchowym, który miał znajdować się na terenie jednego z miejscowych sklepów wielkopowierzchniowych. Na miejsce natychmiast skierowano kryminalnych, funkcjonariuszy prewencji, przewodnika z psem wyspecjalizowanym do odnajdywania ładunków wybuchowych oraz policjantów z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Ponadto wezwano również straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe.

Według ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy jeden z wychodzących ze sklepu mężczyzn poinformował 2 przypadkowe osoby o tym, że wewnątrz marketu ma znajdować ładunek wybuchowy. Informacja ta została przekazana ochronie, która powiadomiła policję. Po ewakuacji około 300 osób funkcjonariusze sprawdzili cały obiekt – nie znaleźli żadnych materiałów pirotechnicznych. Policjanci ustalili rysopis mężczyzny, który rozpowszechniał fałszywą informację i natychmiast zaczęli zbierać informacje mogące pomóc w jego zatrzymaniu.
W wyniku przeprowadzonych czynności operacyjnych już następnego dnia kryminalni zatrzymali osobę podejrzewaną o popełnienie tego przestępstwa. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego. Mężczyzna został doprowadzony do komendy, gdzie spędził noc w policyjnym areszcie. W dniu dzisiejszym zostanie on przesłuchany. Za wywołanie fałszywego alarmu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Starogardzie Gdańskim

Facebook