Najnowsze

Z gdańskiego „archiwum X”

źródło: Policja

Funkcjonariusze z Zespołu Przestępstw Niewykrytych Wydziału Dochodzeniowo Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku od wielu miesięcy zajmowali się wyjaśnieniem zbrodni zabójstwa 70-letniej mieszkanki Gdańska. Ciało kobiety znaleziono 29 lat temu w jednym z mieszkań w centrum miasta. Zebrany materiał wskazywał, że została zabita. Pracujący wówczas na miejscu policjanci zabezpieczyli wiele śladów kryminalistycznych jednak ich ówczesna analiza nie doprowadziła do wykrycia sprawcy.

Po latach funkcjonariusze wrócili do tej zbrodni, sprawę przejęli policjanci z gdańskiego Archiwum X. Śledczy ponownie przeanalizowali materiał i zabezpieczone w przeszłości ślady poddano nowym badaniom. Na podstawie uzyskanych wyników tych badań policjanci dotarli do mężczyzny, który dotychczas w ogóle nie był wiązany ze sprawą. Śledczy postanowili przyjrzeć się bliżej tej osobie. Mundurowi przesłuchiwali kolejnych świadków i od nowa zbierali materiał dowodowy. Zdobyto wiele bardzo istotnych informacji. W sprawę zaangażowano najlepszych specjalistów i biegłych, którzy sporządzili opinie z zakresu psychologii śledczej.

Zebrany materiał dowodowy zarówno ten na miejscu zdarzenia, jak i nowy, zdobyty przez policjantów z Archiwum X pozwolił śledczym na wytypowanie mężczyzny podejrzanego o dokonanie zbrodni. W dniu wczorajszym mężczyzna podejrzany o dokonanie zbrodni został zatrzymany. 64-letni mieszkaniec okolic Gdańska usłyszał zarzut dokonania zabójstwa. Grozi mu kara nawet do dożywocia.

źródło: KWP Gdańsk

Facebook