Czy Panowie wiedzą co się stało z BMW 530i?

źródło: Policja Kujawsko-Pomorska

4.05.br. policjanci z Rubinkowa przyjęli zgłoszenie o kradzieży pojazdu marki BMW 530i rocznik 2005. Kryminalni z Torunia i Bydgoszczy ustalili, że pojazd znajduje się na jednej z posesji w gminie Łubianka. W niespełna dobę od zgłoszenia funkcjonariusze weszli do pomieszczeń należących do jednego z zatrzymanych. Aresztowano czterech mężczyzn w wieku od 19 do 40 lat  i 19-latka. Zatrzymana piątka usłyszała zarzut kradzieży BMW 530i. 19-letni mężczyzna i kobieta usłyszeli zarzut paserstwa. Podczas przeszukania garażu policjanci odnaleźli skradzione BMW, a raczej  jego szkielet.

źródło: Policja Kujawsko-Pomorska

źródło: Policja Kujawsko-Pomorska

Funkcjonariusze znaleźli również sprzęt elektroniczny do zagłuszania sygnałów GPS i mnóstwo części pochodzących z innych pojazdów, różnych marek. Oprócz tego zabezpieczyli gotówkę w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych, laptopa, telefony komórkowe, narzędzia służące do włamań i kradzieży samochodów. Kryminalni zgromadzili materiał świadczący o tym, że trójka pozostałych mężczyzn prowadziła przestępczy proceder już od kilku miesięcy. Kradli auta, następnie rozbierali je na części i sprzedawali w różnych miejscach.

źródło: Policja Kujawsko-Pomorska

źródło: Policja Kujawsko-Pomorska

Zatrzymani usłyszeli zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, co powoduje, że zagrożenie karą jest nie mniejsze niż 3 lata. Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie  jednego z podejrzanych. Sąd na wczorajszym (08.05) posiedzeniu zdecydował o aresztowaniu na okres 3 miesięcy 40-letniego członka tej grupy. Śledczy nie wykluczają dalszego jego rozwoju i zapowiadają kolejne zatrzymania.

źródło: Policja Kujawsko-Pomorska

Facebook