Ten wnuczek nie miał dobrego serca

źródło: Policja Lubelska

8.05.br.  policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami zajmującymi się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu KMP w Lublinie zatrzymali młodego mężczyznę wyłudzającego pieniądze na tzw. wnuczka lub krewnego.

Policjanci ustalili, że oszustem jest 25-letni mieszkaniec gm. Zamość. Mężczyzna odbierał pieniądze z mieszkań pokrzywdzonych starszych osób (w jednym przypadku była to złota biżuteria). Odebrane pieniądze przekazywał dalej, kolejnym osobom. Oszust działał co najmniej od 14 marca br. do 25 kwietnia br. Pokrzywdzonymi osobami są mieszkańcy Zamościa, Krasnegostawu, Izbicy, Kraśnika, Lublina i Przemyśla.

 

Kwota wyłudzonych przez mężczyznę pieniędzy przekroczyła 280 tys. zł. Policjanci wystąpili z wnioskiem o areszt tymczasowy dla zatrzymanego. Podejrzany w dniu wczorajszym został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin – Północ w Lublinie, gdzie usłyszał zarzuty. Na wniosek prokuratora został on tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Lubelska

Facebook