Anielskie policyjne głosy

źródło: KSP

W sali widowiskowej Klubu Garnizonu Warszawa odbył się jubileuszowy koncert z okazji 10-lecia Chóru Komendy Stołecznej Policji. Na koncercie nie zabrakło Komendanta Stołecznego Policji insp. Roberta Żebrowskiego, zaproszonych gości oraz kadry kierowniczej KSP.

Na sali pojawili się również przedstawiciele różnych instytucji, reprezentanci zaprzyjaźnionych służb mundurowych. Obecne było policyjne środowisko artystyczne z przedstawicielami orkiestr i chórów z całego kraju, a także rodziny, przyjaciół i sympatyków stołecznego chóru policyjnego.

źródło: KSP

źródło: KSP

Koncert był wyjątkowy, został specjalnie zaplanowany na tę okoliczność i różnił się od typowych występów. Pomiędzy kolejnymi utworami pojawiały się nagrania krótkich dialogów z sytuacji, z jakimi w swojej pracy mogą spotkać się policjanci. Wszystko w tonacji humorystycznej. Podczas całego koncertu chórzystom towarzyszył kwartet smyczkowy i pianista. Nie zabrakło również ostrej perkusji i gitary basowej. Publiczność była oczarowana i zachwycona.

Komendant Stołeczny Policji insp. Robert Żebrowski złożył gratulacje i życzenia dalszych muzycznych inspiracji dla całego chóru. Wszystkich członkom zespołu wręczył okolicznościowe grawertony, a na ręce dyrygent Sylwii Krzywdy ofiarował specjalnie zaprojektowaną z tej okazji statuetkę, list gratulacyjny, a także plakat z podpisami gości. Prezes Fundacji Wsparcia Policjantów Renata Rogalska wręczyła symboliczne zaproszenie dla wszystkich członków zespołu na udział w jesiennych warsztatach szkoleniowo-muzycznych. A na sam koniec wszyscy zaśpiewali policyjnym słowikom „Sto lat”.

Co wiadomo o chórze? Członkowie zespołu spotykają się w Komendzie Stołecznej Policji dwa razy w tygodniu, wtedy też przez dwie godziny można usłyszeć dobiegające z Pałacu Mostowskich anielskie głosy. Chór KSP ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów w różnych miejscach stolicy oraz kraju. Repertuar? Zespół śpiewa utwory ludowe, patriotyczne, religijne, utwory z oper oraz rozrywkowe.

źródło: KSP

Facebook