Rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej

źródło: CBŚP

Policjanci lubelskiego CBŚP zatrzymali 11 osób związanych ze środowiskiem pseudokibiców dwóch klubów sportowych z Lublina i okolic. Z zebranego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego wynika, że członkowie zorganizowanej grupy przestępczej handlowali narkotykami. W ciągu półrocza grupa wprowadziła do obrotu ponad 13 kilogramów amfetaminy. Oprócz handlu narkotykami członkowie mają na swoim koncie włamanie do mieszkania i kradzież wartościowych dzieł sztuki na kwotę około 45 tysięcy złotych. Zatrzymanym udowodniono również usiłowanie odebrania siłą pieniędzy, które zostały pobrane z banku przez mężczyznę. Chodziło o kwotę 35 tysięcy złotych.

4 osoby zostały zatrzymane w mieszkaniach tuż po godzinie 6 rano. U jednej z nich funkcjonariusze zabezpieczyli 35 sztuk amunicji i małą plantację konopi. Pozostałe 7 osób zostało doprowadzonych z aresztów śledczych i zakładów karnych, gdzie przebywały w związku z innymi przestępstwami. Wśród zatrzymanych osób znalazł się lider grupy 38-letni Mariusz K. i jego partnerka Katarzyna K. (35 l.). Kobieta będzie odpowiadała za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Za ten czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie grupą grozi do 10 lat, natomiast najwyższa kara grozi za przestępstwa rozboju – do 12 lat.

Wobec 5 osób zastosowano tymczasowe aresztowanie. Trzy kolejne będą podpisywały policyjny dozór. Jak twierdzą śledczy sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło: CBŚP

Facebook