„Były gangster” zachęca do zmiany systemu wartości

11 czerwca Zakład Karny w Siedlcach odwiedził „były gangster”, Piotr Stępniak. Tym razem pojawił się w towarzystwie grupy S.N.A.P. czyli Stop narkomanii, alkoholizmowi, przemocy. Podczas dwugodzinnego spotkania goście skupili uwagę pięćdziesięciu skazanych uczestniczących w zajęciach.

źródło: Służba Więzienna

źródło: Służba Więzienna

Piotrowi Stępniakowi towarzyszyli muzycy, tworzący utwory w bardzo różnorodnych stylistykach, od hip-hopu po nastrojowe gitarowe ballady. Oprawa muzyczna spotkania przeplatała się z  historiami z życia ludzi ze S.N.A.P. Piotr zachęcał osadzonych do zrzucenia maski twardziela. Co więcej przekonywał ich do tego, że czas odbywania kary to doskonały moment na zmianę swojego systemu wartości. Decyzje dotyczące życia po wyjściu na wolność powinny zapadać tu i teraz, gdyż po opuszczeniu murów więzienia może być za późno.

źródło: Służba Więzienna

źródło: Służba Więzienna

Autorskie spotkanie z Piotrem Stępniakiem oraz Bożą Bandą Byłych Bandytów – jak określił – to świadectwo ludzi, którzy przeszli przez nałogi, więzienie i odrzucenie. Autobiograficzne historie to dowód na to, że na zmianę nigdy nie jest za późno, że każdy ma szansę zmienić swoje życie, zerwać z przeszłością, nałogami, przemocą i stać się lepszym człowiekiem. Słowa Piotra brzmiały wiarygodnie, były prawdziwe, bo poparte własnym życiem, stąd przyjęto je w głębokiej ciszy i zadumie.

Tematyka spotkania miała również charakter profilaktyczny. Dotyczyła uzależnień od środków odurzających, alkoholu, przemocy oraz konsekwencji wynikających z łamania norm prawnych.

źródło: służba więzienna

Facebook