Nielegalna produkcja fajek, zarzuty dla zorganizowanej grupy przestępczej

źródło: KSP

Funkcjonariusze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową w trakcie wykonywania czynności służbowych ustalili, że w Wiązownej na terenie powiatu otwockiego może znajdować się nielegalna wytwórnia papierosów. W trakcie obserwacji budynku zauważyli, jak na posesję wjeżdża volvo. Jak się okazało, samochodem kierował właściciel posesji, 67-letni Zbigniew G.

źródło: KSP

źródło: KSP

Policjanci weszli do budynku. W strefie gospodarczej zauważyli cztery osoby, pracujące przy obsłudze maszyn do produkcji papierosów. Osoby te zostały zatrzymane, a po przesłuchaniu zwolnione. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli 3 maszyny do produkcji papierosów, 1100 kg krajanki tytoniowej w workach, 528 tysięcy sztuk opakowań opatrzonych marką papierosów oraz 150 sztuk rolek bibuły.

W trakcie wykonywania czynności przez policjantów na posesję wjechał mercedes sprinter. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy natychmiast wycofał się z posesji i podjął próbę ucieczki. Daleko nie uciekł, został zatrzymany kilka metrów dalej. Po wylegitymowaniu okazało się, że samochodem kierował 41-letni Mirosław S. – mężczyzna został zatrzymany. W samochodzie policjanci znaleźli i zabezpieczyli sprzęt do zakłócania sygnału GPS, sprzęt do pomiaru wilgotności oraz pudełka kartonowe z zawartością filtrów do papierosów w ilości 212 tysięcy.

źródło: KSP

źródło: KSP

Straty, jakie z tego tytułu poniósł skarb państwa szacowane są na około milion złotych. Co z zarzutami? Prokurator po zapoznaniu się z aktami sprawy postawił 67-latkowi i 41-latkowi zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu w zorganizowanej grupie przestępczej działającej na szkodę skarbu państwa oraz z ustawy o wyrobie alkoholu oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące

źródło: KSP

Facebook