Najnowsze

Fałszywi policjanci działali na szkodę obywateli Chin

źródło: KWP zs. w Radomiu

Od pewnego czasu na terenie Mazowsza, w tym Żyrardowa i Grodziska Mazowieckiego policja odnotowywała włamania do domów obcokrajowców. Sprawcy wykorzystując nieobecność domowników okradali pozostawione bez opieki mieszkania. Łupem włamywaczy padały głównie pieniądze oraz sprzęt elektroniczny. Śledczy poddali analizie także inne zdarzenia, w tym szereg oszustw dokonanych na szkodę obywateli Chin. Pokrzywdzeni, w czasie składania zawiadomień o przestępstwie, twierdzili, iż byli zaskakiwani w domach przez grupę mężczyzn podających się za policjantów. Fałszywi policjanci informowali ich, że muszą zabezpieczyć rzekomo podrabiane pieniądze, które mieli wprowadzać do obiegu. Tym sposobem pokrzywdzeni stracili nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Zagadka została rozwiązana, dla policjantów z Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP zs. w Radomiu stało się jasne, że za tymi zdarzeniami stoi ta sama grupa mężczyzn. Rozpoczęto działania operacyjne wobec przestępców. Kilka dni temu podejrzani wpadli w ręce mazowieckich policjantów – tuż po kolejnym przestępstwie. Do zdarzenia doszło na terenie powiatu olkuskiego, gdzie mężczyźni napadli na jedno z mieszkań, skrępowali przebywającego w nim mężczyznę oraz okradli.

W czasie czynności prowadzonych z podejrzanymi, trzema mieszkańcami Żyrardowa (w wieku 31,31,36 lat) okazało się, iż mają oni także na swoim koncie wyłudzanie kredytów metodą na tzw. słupa. Ponadto jeden z zatrzymanych ma za sobą długoletni wyrok skazujący za rozbój. Prokuratura zastosowała wobec jednego z zatrzymanych dozór policyjny, natomiast dwóch mężczyzn, decyzją miejscowego sądu trafiło do aresztu – gdzie posiedzą najbliższe trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy, nie są wykluczone dalsze zatrzymania.

źródło:  KWP zs. w Radomiu

Facebook